Drakula terapia technológiou Meaplasma v zubnej ambulancii

S pojmom Meplasma ste sa už možno niekedy stretli. Táto technológia sa teší pomerne veľkej obľube v oblasti estetickej medicíny na omladenie tváre a dekoltu v rámci anti-aging medicíny. Drakula terapia je vysoko hodnotná procedúra, ktorá prebieha pomocou použitia vlastnej krvi pacienta. A hoc jej názov možno znie hrozivo, v praxi je to jednoduchá a aj pomerne rýchla procedúra.

Každý z nás zažil, že sa niekde oškrel a vznikla mu krvácajúca rana. Následne naše telo reagovalo vznikom zrazeniny, ktorá zastavila krvácanie. Tá sa premenila na chrastu, až sa rana regeneráciou zahojila vznikom novej kože. Drakulaterapia v princípe funguje veľmi podobne.

 

 

Pre začatie terapie sa pacientovi odoberie krv. Prebieha úplne rovnakým spôsobom, ako štandardný odber krvi u lekára. Následne sa z krvi pomocou špeciálnej centrifúgy získava krvná plazma, ktorá je obohatená o veľké množstvo krvných doštičiek. Práve tie robia túto terapiu výnimočnou.

V zubnej ambulancii má drakula terapia význam pri regenerácii ďasien a kosti pri parodontitíde, či periodontitíde, po extrakcii zubov, v implantológii a iných stomatochirurgických zákrokoch, kde sa môže použiť ako bioaktívny „leukoplast“, ktorý urýchľuje hojenie, zmierňuje opuch a bolesť.

Terapia Meaplasmou je vynikajúca hneď z viacerých dôvodov. Tými hlavnými sú, že pri nej nie sú použité absolútne žiadne chemické ani iné cudzie látky. Využíva sa výlučne vlastná krv pacienta, čo zabezpečuje 100% kompatibilitu a úplne eliminuje komplikácie po zákroku.

Je takmer vylúčené, aby sa vaše telo bránilo niečomu, čo ju mu vlastné, kedže pochádza z neho samého. Vďaka Meaplasme dochádza v organizme ku obnoveniu vlastných buniek, tak ako za mlada. Vlastná plazma obsahuje veľké množstvo prírodných proteínov a rastových faktorov, vďaka čomu má výborné reparačné schopnosti.

Meaplasma stimuluje prirodzenú obranyschopnosť sliznice a pokožky a zaisťuje tvorbu nového kolagénu. Krvné doštičky, ktoré sa v nej nachádzajú sú najdôležitejšie v procese hojenia rán. Aktivácia doštičiek uvoľnuje veľké množstvo rastových faktorov. Tie stimulujú fibroblasty (kmeňové bunky nášho organizmu, ktoré sa podľa potreby premieňajú na stavebné bunky väziva) a aktivujú tvorbu vlastného kolagénu. Táto terapia tak zároveň znižuje dobu hojenia a celkový proces je pre organizmus jednoduchší a rýchlejší.

Navyše, terapia je prakticky bezbolestná, vyžaduje len malý krvný odber a taktiež aj jej aplikácia je naozaj jednoduchá. Okrem toho môže byť mimoriadne nápomocná aj u pacientov s výraznou stratou kostnej hmoty, pri ktorých sa môžu na podporu rastu kostného tkaniva použiť aj materiál vyslovene na rast kosti.

 

 

Ako terapia plazmou prebieha v našej ambulancii Zubár – Pro? Pacient by mal už deň pred zákrokom dodržiavať pitný režim, jesť veľa zeleniny, vyvarovať sa mastným jedlám a alkoholu. V deň objednania sa pacientovi odoberie do skúmavky malé množstvo krvi (16–20 ml), ktorá sa vloží na pár minút do centrifúgy. V nej sa krv vplyvom odstredivej sily rozdelí na tri časti: červené, biele krvinky a plazmu, ktorá sa následne injekčne aplikuje na konkrétne miesto v ústach.

Liečba sa vykonáva približne v štyroch sedeniach raz týždenne, pričom jedno sedenie trvá menej ako pol hodinu. Výhodou terapie plazmou je, že sa jedná o telu vlastnú látku, pri ktorej nehrozí riziko alergickej či toxickej reakcie. Plazma obsahuje veľa vitamínov, minerálov, bielkovín a protizápalových látok. Plazmová terapia však nie je vhodná u pacientov s onkologickým, závažným kardiovaskulárnym a infekčným ochorením.

V našej ambulancii používame plazmu pri implantácii ak nie je na zavedenie implantátu prítomné dostatočné množstvo kosti. Chýbajúca kosť sa doplní granulátom umelej kosti zmiešaným s pacientovou plazmou odobratou pred zákrokom. V niektorých prípadoch sa z plazmy vyrobí aj plazmová membrána, ktorou sa prekryje vzniknutý defekt v kosti. To stimuluje tvorbu kosti a urýchli hojenie po implantácii.

 

Zverte sa do rúk profesionálov!