Preventívna stomatológia

V rámci preventívnej stomatológie urobíme maximum pre to, aby vaše zuby ostali zdravé čo najdlhšie.

Medzi úkony preventívnej stomatológie v našej ambulancii patria:

  • vstupné vyšetrenie
  • preventívna prehliadka
  • preventívne zákroky
  • dentálna hygiena
  • náhryzové ochranné dlahy

V rámci prehliadok využívame moderné diagnostické technológie, vďaka ktorým dokážeme problémy zachytiť už v ranom štádiu. Na základe prehliadok  vytvárame pre pacientov individuálny liečebný plán, ktorý ak pacient starostlivo dodrží, tak liečba má naozaj vysokú mieru úspešnosti.

Priebeh dentálnej hygieny

Pravidelná profesionálna dentálna hygiena patrí medzi najzákladnejšie preventívne výkony v zubnej ambulancii. Vypočujte si našu dentálnu hygieničku Michaelu Džoganíkovú, ktorá vám vo videu vysvetlí, ako zubná hygiena prebieha v našej ambulancii.

Škrípete zubami?

Škrípanie zubov (bruxizmus) je problém, o ktorom možno ani neviete, že vás trápi. Môže sa diať v noci alebo aj počas dňa pri vypätých stresových situáciách. Určite nie je vhodné ho podceňovať, pretože dlhodobo môže zuby výrazne a nezvratne poškodiť. Vypočujte si doktorku Kočišovú, ktorá vám vo videu bruxizmus viac priblíži a vysvetlí aj ako sa dajú zuby pri ňom ochrániť.

Škrípanie zubov

Škrípanie zubami je veľmi rozšírená nadbytočná aktivita žuvacieho systému, pri ktorej sčasti pôsobia veľmi veľké sily. Môže sa objavovať už v rannom detskom veku. Pacient sám si väčšinou svojich chybných funkcií nie je vedomý, pretože sa prejavujú počas spánku alebo v extrémnych fázach koncentrácie.

Cenník úkonov v preventívnej stomatológii

Vstupné vyšetrenie –  10€ *

Preventívna prehliadka – 10€

Dentálna hygiena celého chrupu – 55€

Dentálna hygiena celého chrupu s pieskovaním  – 65€

Bielenie – od 100€

Purewhitening – od 450€

Náhryzová dlaha – 100€

 

* odporúčame tomografickú 3D snímku – 65€

Zverte sa do rúk profesionálov!