Protetika a estetika zubov

Protetické a estetické práce majú v zubných ambulanciách nezastúpiteľnu úlohu. Vďaka korunkám dokážeme zachrániť aj silne deštruované zuby tak, aby boli opäť funkčne aj esteticky zapojené do zubného oblúku. Vďaka modernej technológii vám dokážeme vyhotoviť aj protetickú náhradu na počkanie.

Medzi úkony protetickej a estetickej stomatológii v našej ambulancii patria:

  • porcelánové fazety
  • keramické výplne (inlay, onlay, overlay)
  • zirkónové korunky
  • zirkónove mostíky
  • dočasné korunky
  • intraorálny skener – moderná technológia bez odtlačkov
  • Digital smile design – digitálne vytváranie úsmevu
  • Cerec – korunky na počkanie
  • bielenie zubov
  • biele výplne (fotokompozit)

Ako funguje CEREC systém?

CEREC je moderný systém pre výrobu zubných kvalitných celokeramických zubných náhrad. Vďaka pokrokovým metódam dokážeme vyrobiť aj korunky na počkanie.

CEREC systém a CAD/CAM technológie

Ako sa brúsia zuby na korunky a mostíky

Keď vám zubný lekár odporučí korunku alebo mostík, je potrebné zub naň správne obrúsiť tak, aby náhrada vydržala čo najdlhšie a nepoškodila zvyšok vášho zuba.

fazety Zubar-pro

Porcelánové fazety

Fazety sú ideálne riešenie v prípadoch, keď si pacient želá zmeniť farbu,tvar alebo postavenie frontálnych zubov. Obrusovanie je minimálne, nie je v takom rozsahu ako pre korunky. Hrúbka fazety je cca 0,5 – 0,8 mm. Po zhotovení odtlačku sa nasadia provizórne fazety, ktoré chránia obrúsené zuby kým sa nenasadia definitívne. Sú to dva najpoužívanejšie materiály pri výrobe faziet – kompozitná živica a porcelán. Obidva typy faziet môže vyrobiť zubný technik v zubnom laboratóriu. Kompozitné fazety môže zubný lekár zhotoviť priamo vo Vašich ústach.

Bielenie zubov pomocou Pure Whitening

Bielenie zubov predstavuje estetickú korekciu zafarbených zubov pomocou bieliaceho prípravku s obsahom peroxidu vodíka alebo karbamidperoxidu. Mechanizmus účinku spočíva v štiepení pigmentov na bezfarebné molekuly.

Digital Smile Design

Digital Smile Design

Vizualizácia Vášho nového úsmevu na počítačovej obrazovke. My Vám ukážeme, ako budete vyzerať s novým úsmevom. Uvidíte to bez toho, aby ste si sadli do zubárskeho kresla aj bez brúsenia zubov.

Cenník úkonov v protetickej a estetickej stomatológii

Korunka alebo člen mostíka; porcelán – od 350€

Estetická keramická fazeta – od 400€

Cerec korunka/fazeta – od 350€

Skenovanie intraorálnym skenerom; digitálny odtlačok – 40€

Bielenie – od 100€

Purewhitening – od 450€

Zverte sa do rúk profesionálov!