Estetická protetická stomatológia a systém CEREC

Úlohou súčasnej stomatológie nie je len udržiavanie zdravia, ale samozrejme aj krása a harmónia úsmevu. V ambulancii Zubár-Pro radi ponúkame dnešné technológie estetickej protetickej stomatológie: — bielenie zubov; — estetické fazety; — obnova poškodeného zubu porcelánovou výplňou Inlay, Onlay, Overlay; — fixné náhrady (korunky a mostíky), celokeramika a zirkónoxid (bez prítomnosti kovu) a kovokeramika; — protetické ošetrenia kombinované s implantátmi; — dlahy proti bruxizmu (škrípaniu zubov); — snímateľné náhrady. Vďaka modernej technológii poskytujeme našim pacientom vizualizáciu nového úsmevu na počítači pomocou Digital Smile Design (DSD).

CEREC je unikátna 3D technológia, pomocou ktorej dokážeme zhotoviť nové zuby na počkanie s dokonalou estetikou.

Oprava zubov s touto technológiou je jednoduchá a veľmi rýchla. Systém CEREC je nemecka značka ktorá sa vo svete používa už 30 rokov a je vedúcou CAD/CAM technológiou.

Ako funguje CEREC?

V prvom kroku lekár obrúsi zub do požadovaného tvaru. Následne špeciálnou kamerou zhotoví digitálny odtlačok. Pomocou snímkov získa 3D model vašich zubov, čo zaručí dokonalú presnosť pre váš nový zub.

Za pomoci softvéru CEREC sa navrhne a vymodeluje požadovaný tvar korunky prípadne chýbajúcej časti zubu (onlay, inlay, overlay) alebo estetické fazety.

Keď je návrh zuba hotový, odošle sa do frézovacej jednotky, ktorá ho v krátkom čase vyfrézuje z keramického bloku. Farebná škála keramických blokov je široká, takže sa môže vybrať odtieň presne podľa vašich zubov.

Výhody CEREC systému:

  • Korunky a fazety na počkanie v priebehu jednej návštevy zubára
  • Korunka na implantát za jeden deň
  • Presný digitálny odtlačok a absolútne dosadenie
  • Pevný keramický materiál bez alergických reakcií
  • Žiaden kov v ústach, len biokompatibilita materiálov
  • Prirodzený vzhľad zubov na nerozoznanie od vlastných
  • Ušetrený čas a peniaze