Záchovná stomatológia

Vaše zuby sú to najlepšie čo máte! Starajte sa preto o ne najlepšie ako viete. Záchovná stomatológia usiluje o čo najdlhšie zachovanie vašich vlastných zubov v ústach. Jej cieľom je, aby zuby zostali čo najdlhšie zdravé a živé.

Medzi úkony záchovnej stomatológie v našej ambulancii patria:

  • oprava zubného kazu
  • endodoncia – ošetrenie koreňových kanálikov
  • parodontológia
  • plazmoterapia ďasien

Naša klinika je vybavená najmodernejšími technológiami, vďaka ktorým dokážeme ošetriť zubný kaz čo najprecíznejšie. Takéto ošetrenie zabezpečuje napríklad použitie lupových okuliarov, stomatologického mikroskopu, strojové plnenie koreňových kanálikov či kontrola prostredníctvom 3D tomografu.

Čo je zubný kaz?

Čo je zubný kaz a ako vzniká? Vypočujte si doktorku Kočišovú, ktorá vám vysvetlí aj ako ho ošetrujeme v ambulanciách Zubár Pro.

Čo je lepšie na pokazené zuby?

Pri rozhodnutiach aký typ plomby použiť na pokazené zuby sa do popredia často dostáva cena. Tie amalgámové sú zvyčajne výrazne lacnejšie v porovnaní s fotokompozitnými. V tomto článku sa dozviete dôvody, prečo by ste sa v tejto oblasti cenou riadiť radšej nemali.

Fotokompozitné výplne

Fotokompozitá patria medzi tzv. adhezívne materiály. Tieto materiály sa vyznačujú pevnou mikromechanickou väzbou k tvrdým zubným tkanivám. Ich veľkou výhodou je skutočnosť, že zubný lekár pri preparácii môže postupovať maximálne šetrne.

Endodoncia

Endodoncia je stomatologický úkon, ktorý sa vykonáva v štádiu, kedy zubný kaz postúpi do úrovne, kedy je zub nutné devitalizovať – umrtviť. Ide o ošetrenie, ktoré obvykle prebieha vo viacerých sedeniach, počas ktorých lekár zubné kanáliky čistí, rozširuje a následne plní plniacou hmotou. Toto ošetrenie zabezpečí zachovanie vášho zubu, hoc už nebude živý, no môže naďalej plnohodnotne slúžiť celé roky.

Endodoncia patrí už ku náročnejším úkonom aj čo sa týka financií, preto vždy pacientom prizvukujeme dôležitosť prevencie. Len zachytenie zubného kazu dostatočne včas (kým ešte nebolí) zabezpečí, že na jeho opravu bude postačovať tzv. výplňová terapia. V mnohých prípadoch ak pacient prichádza do ambulancie s bolesťami, sa už endodoncii vyhnúť nedokážeme.

Dôkladná a šetrná liečba parodontózy prístrojom Vector

Systém Vector možno použiť na odstraňovanie zubného kameňa, povlakov, na čistenie koreňových plôch zubov bez poškodenia citlivej zubnej hmoty a mäkkých tkanív.

Vektor

Cenník úkonov v záchovnej stomatológii

Anestéza – od 5€

Fotokompozitná (biela) výplň – od 55€

Estetická rekonštrukcia korunky frontálneho úseku – od 100€

Skloionomérna výplň Fuji IX – 45€

Liečebné endodontické ošetrenie; dočasné – od 30€

Liečebné endodontické ošetrenie s dentálnym mikroskopom; dočasné – od 60€

Definitívne endodontické ošetrenie; plnené teplou gutaperčou – od 30€

Definitívne endodontické ošetrenie s dentálnym mikroskopom; plnené teplou gutaperčou – od 60€

Reendodontické ošetrenie s dentálnym mikroskopom – od 60€

Odstránenie pulpálneho čapu – od 50€

Zverte sa do rúk profesionálov!